Hasta Yataklarını Kiralama Hizmetleri

Hasta yatağı almak mı kiralamak mı sorusuna verilecek yanıt, kişinin bütçesine göre karar verilmesidir. Uzun süreli yatmayacak hastalar ile kısıtlı bütçelerle yatak temin etmek isteyenler için önerilen, kiralama seçenekleri olacaktır. Hasta yataklarının satın alınması, daim kiralamaya oranla daha pahalıya mal olur.

Pek çok yönden kiralama seçeneğinin yeni üretimden çıkmış sıfır yatakların satın alınmasına nazaran daha avantajlı olduğu düşünülmektedir. Burada sadece yatak temin edilen firmanın güvenilirliği sorgulanmalıdır. Hasta yatakları, ameliyat sonrası ya da yatalak hastaların kullandığı yataklardır. Bazı rahatsızlıklardan sonra da kısa ya da uzun süreli olarak hastanın iyileşme sürecinde kullanmak zorunda olduğu yataklardır.

Hastaların rahat edeceği ve hijyen kurallarına riayet edilerek temizlenmiş yataklarda yatması önem taşır. Bu nedenle, kurumsal hizmet veren titiz hizmet anlayışına sahip olan firmalardan kiralama hizmetinin alınması, hasta sağlığı için son derece önem taşır.

Kiralanacak Hasta Yataklarında Dikkat Edilecek Özellikler
Hasta yatağı kiralama hizmetini almak isteyen bireyler yatakların temizliğini eksiksiz yerine getirecek olan firmaları tercih etmelidir. Hasta yataklarının kiralama sonrasında temizliği ve bakımlarını yapan firmalar, kurumsal ve ismini duyurmuş firmalardır. Kurumsal firmalardan kiralanacak hasta yataklarındaki her özellik, satın alınacak son teknolojiye sahip olan yataklardan farksız olacaktır.

Ayrıca bu firmalar, sattığı yataklara sunduğu montaj ve teknik servis hizmetini kiralık yataklar için de sunacaktır. En ufak bir arızada kurumsal firmaları aramak ve bu sayede teknik destek almak mümkün olacaktır. Kurumsal firmaların mevcut internet siteleri üzerinden de yatak özellikleri hakkında detaylı bilgi almak mümkündür. Bu sayede hasta yataklarına yapılan müşteri yorumlarını da görmek mümkün olacaktır. Otomatik ve manuel olan tüm özellikleri kiralık hasta yataklarında da görmek mümkündür.

Hasta Yatağı Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar
Hasta yatağı fiyatları, yatakların sahip oldukları otomatik ve manuel özelliklerine göre farklılık gösterir. Satın alınacak hasta yatakları, ikinci el olanlara nazaran daha yüksek fiyatlıdır. Hasta yatağı alacak olanların, yatan hastanın fiziksel özelliklerini ve rahatsızlıklarını da göz önüne alarak yatak tercihi yapmaları önerilir. Hasta yataklarında dayanıklı malzeme kullanımı son derece önem taşır.

Paslanmayan malzemelerden üretilen yataklar, uzun süre rahatlıkla kullanım avantajı sunacaktır. Pozisyon değiştirme imkanı sunan yataklar konfor sunmaya yönelik tasarımlardır. Kumanda yardımı ile hasta yatağının belli yerlerini hareket ettirerek, yatağı farklı konumlara getirmek mümkündür. Fonksiyonel olan bu yataklar, hastanın yardımsız şekilde yatakta yemek yeme ve gazete okuma gibi faaliyetleri yapmasını sağlayacaktır.

Havalı Hasta Yataklarının Kullanım Avantajı
Havalı hasta yatakları, ciltte kan akış hızını arttırması nedeniyle cilt sağlığına olumlu yönde tesir eden tasarımlardır. İleri yaştaki hastaların hassas cilt yapıları düşünüldüğünde, kullanımı önerilen hasta yatakları içerisinde havalı hasta yatakları ilk sırada gelecektir. Havalı hasta yatakları içerisinde en çok bilinenleri baklava ve boru tipli olanlarıdır. İçlerinden sürekli hava akımının geçmesi, hasta yataklarının yazın da serinlik vermesini sağlayacaktır. Yatak yaralarının açılmasını önleyen ve cilde ferahlık veren bu yataklar, sağlık için son derece önem taşır.

Felçli olup sürekli yatacak hastalar ile yaşlı olan yatak hastalarının tercih etmek zorunda oldukları yatak türleridir. Havalı hasta yataklarını da kumanda ile hareket ettirmek mümkün olacaktır. İki, üç ve dört motorlu hasta yataklarındaki tüm özellikleri, havalı hasta yataklarında da görmek mümkündür. Hasta yatak karyolalarında da şık modellere yönelmek, hastanın ruh sağlığı için önem taşıyacaktır. Moral veren hasta karyolaları, hastaların iyileşme sürecini de kısaltacaktır.


0 Comments

Curated for You

Popular

Top Contributors more

Latest blog